Mobil

Google Android 5.1.0 güncellemesini resmen yayınladı!

Android 5.1.0 güncellemesi Nexus cihazlar için kullanıma sunuldu.

Google Android 5.1.0 güncellemesini resmen yayınladı!

Google’ın Android deneyimini daha yükseğe getirmeyi hedefleyen sürümünü ne zaman yayınlayacağı merak ediliyordu. Özellikle Nexus kullanıcılarını sevirdirecek haber nihayet geldi.

Gece geç saatlerde resmi bloğundan açıklama yapan şirket, Android 5.1 güncellemesini yayınlandı. Şu anda Nexus 5, Nexus 10, Nexus 7(2013)Mobile, Nexus 7(WiFi) için yayınlanan (LMY47D) yapı numarasına sahip güncellemenin imaj dosyaları indirilebilir durumda. Diğer Nexus akıllı telefon ve tabletlere ise güncellelenin ilerleyen saatlerde sunulması bekleniyor. Güncellemenin OTA üzerinden ne zaman yayınlanacağı şimdilik bilinmiyor.

1425967592_img20150310073814.jpg

Google Android 5.1’de yenilikler arasında Android 5.0 Lollipop güncellmesinde eksik olan gerçek sessiz modunun yeniden getirilmesi, iyileştirilmiş pil ve RAM yönetimi, güncellenmiş Material Design renk paleti de yer alıyor. Ayrıca güncellemede çift SIM kart desteği, görüşmelerde HD ses kalitesi(destekleyen cihazlara özel) ve cihaz güvenliği gibi işlevsellikler yer alıyor. Güncellemenin neler getirdiğini bir sonraki haberimizde ayrıntılı olarak sizlere anlatacağız.Bizi izlemede kalın.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.