Mobil

Google Android için Chrome 63'ü piyasaya sürdü

Google Android için Chrome'un yeni sürümünü resmen duyurdu.

Google Android için Chrome 63'ü piyasaya sürdü

1512541445_google-chrome.jpg

Google, aynı zamanda tüm önemli platformlarda aynı anda Chrome'un önemli sürümlerini yayınlar ancak, bu sefer Android uygulamasına özel güncelleme yayınladı. Google, Chrome 63'ün zaten piyasaya çıktığını doğrulasa bile, tarayıcının yeni sürümü Google Play Store'da henüz indirilemiyor. 

Bununla birlikte, Google, önümüzdeki bir kaç hafta içinde Chrome 63'e güncellenebileceğini açıkladı. Yeni tarayıcı muhtemelen kademe kademe sunulacak ve bu yüzden ilk başta küçük bir yüzdelik kullanıcı için kullanılabilir.

Değişikliklerin giderilmesinde Chrome 63'ün otomatik tamamlama (adres çubuğunda) gibi mevcut özellikleri geliştirmesi beklenirken, web sitelerinin bir kullanıcının cihazındaki RAM miktarını söylemeyi kolaylaştıran yeni bir Cihaz Belleği JavaScript API'si de var. Daha düzgün tarama için onları optimize edebilirsiniz. 

Dahası, bazı kararlılık geliştirmelerinin yanı sıra bazı son model performans iyileştirmelerinin de uygulandığını belirtti. Maalesef, daha önce söylendiği gibi HDR video desteğinden bahsedilmediğinden muhtemelen bir sonraki Chrome sürümüne kadar beklemek zorunda kalacağız.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.