Mobil

Google, Android N Sürümünün Adı İçin Anket Yapabilir

Google, bilindiği üzere Android işletim sistemlerinin kod isimlerini tatlılardan yola çıkarak ve alfabetik olarak sürdürüyor

Google, Android N Sürümünün Adı İçin Anket Yapabilir

Google, bilindiği üzere Android işletim sistemlerinin kod isimlerini tatlılardan yola çıkarak ve alfabetik olarak sürdürüyor. Bugüne kadar, Cupcake, Donut, Eclair, Froyo, Honeycomb, Gingerbread, Ice Cream Sandwich, Jellybean, KitKat, Lollipop ve Marshmallow gibi isimleri kullanan Google, sıradaki sürüm olan Android N için farklı bir yönteme başvurabilir.

1450568010_android-n.jpg

Google, Android N Sürümünün Adı İçin Anket Yapabilir

Google'ın CEO pozisyonunda görev yapan Sundar Pichai, Delhi'de Shri Ram Ticaret Üniversitesi'nde yaptığı bir konuşma sırasında, Android N sürümünün adını belirleme konusunda farklı bir yol izleyip, isim tercihi için çevrimiçi bir oylama sistemi yapabileceklerini anlattı. 

Söyleşi sırasında, sürüm isimleri arasında hiç Hint tatlısı yok şeklinde gelen bir soruya ise "Bunu anneme sorabilirim" şeklinde esprili bir yanıt veren Pichai, Android N sürümünün ismini kullanıcıların belirleyebileceğini ifade etti.  

Sizin Anroid N sürümü için isim tavsiyeniz ne olurdu?

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.