Mobil

Google, Android üreticilerine Marshmallow yasağı getirdi!

Android 6.0 Marshmallow Doze modu diğer üreticiler tarafından değiştirilemeyecek!

Google, Android üreticilerine Marshmallow yasağı getirdi!

Akıllı telefon üreticileri cihazlarında Google uygulamaları dahil etmek süretiyle işletim sisteminin kaynak kodlarını diledikleri şekilde değiştirebiliyordu. Ancak bu durum yeni Android 6.0 Marshmallow sürümüyle sona erecek gibi görünüyor.

Bildiğiniz gibi Android Marshmallow'la birlikte Google, telefonun kullanılmadığı zamanlarda arka planda çalışan belirli uygulamaları kapatarak pil ömrünü önemli bir miktarda uzatan Doze modunu getiriyor.  Söz konusu özellik tüm Android üreticilerinin cihazlarında varsayılan özellik olarak yer alacak. Yani üreticiler mevcut cihazları için Android Marshmallow'u mevcut cihazlarına yayınlamayı istiyorsa bu modu kendi özelleştirilmiş sürümlerinde iptal edemeyecek.

1445372351_img20151020231525.jpg

Sistem ayarlarında Doze modu tarafından önemli sistem uygulamaları haricinde tüm uygulamalar pil optimizasyonuna dahil edilecek. Google Play hizmetleri ve aygıt yöneticisi bu optimizasyondan muaf olacak. Örnek vermek gerekirse Samsung ve diğer üreticiler kendi uygulamalarının arka planda çalışması Doze modu tarafından engellenecek. Bu da uygulamaların yanlışlıkla açık bırakılması durumunda bekleme ekranında bataryayı bitirmeyecek.

1445376337_img20151021002507.jpg

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.