Mobil

Google Apple'ın içine sızmayı başardı!

Apple ne kadar kendi uygulamalarının dışına çıkmaya çalışmasa da Google bir yolunu buluyor.


Google Apple'ın Siri'sine rakip olacak yeni bir uygulama çıkarıyor. Google bu uygulamayı hem de iOS platformu için çıkarıyor.

Google'ın yeni sesli arama özelliği Siri'ye benzer bir şekilde çalışıyor. Özellik, iPhone ve iPad için Google Search uygulamasına genişletme olarak getirildi. Uygulama sadece 4S kullanıcılarına sunulmayacağı için daha çok kişiye ulaşmış olacak.

1344794297_googlesearchiosapp.png

Google'ın ses destekli araması yeni bir özellik değil. Bu özellik iOS için Google Search uygulamasında yaklaşık iki yıldır vardı ama bugüne kadar Siri ile rekabet edebilecek düzeye gelmemişti. Çünkü Siri doğal konuşmayı tanıma özelliğine sahip bir uygulamaydı. Şimdi Google'ın yeni sesli araması da aynı Siri gibi hizmet sunacak.

1344794333_google-chrome-for-ios-speak-now-sync-640x461.jpg

Google bu yeni özelliği kendi blog'unda duyurdu. Sesli arama yeni haliyle doğrudan cevap verebileceği durumlarda, örneğin bir şehirdeki hava durumunu sorduğunuzda bunu sesli olarak size söyleyecek. Yeni özellikleri ile bu uygulamada, magazin dedikodusundan dağların yüksekliğine kadar pek çok farklı alanda sonuçlara da ulaşabileceksiniz.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.