Mobil

Google Asistan benliğini unuttu!

Google Asistan, kimlik karmaşası içerisinde! Bazı kullanıcılara göre asistanın aksanı, dili ve cinsiyeti, sorulara cevap verirken rastgele biçimde değişiyor.

Google Asistan benliğini unuttu!

Biz insanlar genellikle zor varlıklarız. Teknolojik ürünlere ve teknolojiye olan ilgimiz bazen yapay zeka sistemlerini de çileden çıkartabiliyor. Bunun en son örneği Google Asistan'dan geldi. 

Bazı kullanıcılara göre asistanın aksanı, dili ve cinsiyeti, sorulara cevap verirken rastgele biçimde değişiyor. Google Asistan forumlarındaki şikayetlere göre Google'ın sorundan haberi var. Ancak henüz sorun ile alakalı bir aksiyon almamış.

Bazı kullanıcılar cihazının sadece "OK Google" komutuna cevap vermediğini söylerken bazıları, asistanın cinsiyet ve aksan değiştirdiğini söylüyorlar.

Google Asistan benliğini unuttu!

Google Asistan benliğini unuttu! - Resim : 1

Bir kullanıcı Google Asistan'ı İngiliz kadın sesi olarak ayarlamasına rağmen erkek olarak ve Amerikan aksanıyla konuştuğunu söylüyor. Bazıları ise asistanın ABD'den İngiltere İngilizcesine rastgele olarak geçtiğini ve eski haline geri getirilemediğini söylüyor.

Sorunlar, Google'ın asistana birden fazla dil konuşma desteği getireceğini duyurmasının bir hafta sonrasında çıkmaya başladı. Bu işlev, Google ile istediğiniz dilde konuşmanızı sağlıyor. İşlev şu an sadece İngilizce, Fransızca, Almanca, İspanyolca, İtalyanca ve Japonca dillerinde çalışıyor ve ilk olarak iki dili seçmenizi gerektiriyor.

Hem Asistanı hem de kullanıcıları çileden çıkartan bu problem bakalım ne zaman çözüme kavuşacak.

Yorumlar
vatandaşlar
teknoloji bunca ilerlemeye rağmen hala türkçe dil yok..Google,de bunlar Türk düşmanımı nedir? mallarını almayacağız..
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.