Mobil

Google Asistan bu yıl Türkiye’ye gelebilir!

Google'ın sesli asistanı Google Asistan'ın, 2018 yılı içerisinde Türkiye'ye geleceği iddia ediliyor. Peki, Google Asistan ile diğer Google ürünleri de ülkemizde satılacak mı?


Google, sesli asistan işine Google Asistan ile giriş yapmış ve son dönemde Siri'den daha iyi sonuçlar vermesi ile büyük ilgi görmüştü. Google, Google Asistan için Google Home ekosistemi oluşturmuş ve bu bağlamda akıllı hoparlörlerini satışa sunmuştu.

Avustralya, Kanada, Fransa, Almanya, Japonya, Birleşik Krallık ve Amerika Birleşik Devletleri'nde kullanılabilen Google Asistan ve Home ürünlerinin bu yıl içerisinde Türkiye'ye gelme ihtimali doğdu.

Android Authority sitesinin haberine göre; Google Asistan bu yıl içerisinde 52 farklı ülkeye gelecek. Ayrıca Google Asistan'a 17 farklı yeni dil eklenecek. 52 ülkenin içerisinde Türkiye'nin de olduğundan eminiz. Ancak 17 dil seçeneğinde Türkçe'nin olup olmadığını kestirmek zor.

Google Asistan ile birlikte ülkemizde Google Home ürünlerinin de satılma ihtimali doğuyor. Apple'ın henüz ülkemizde Siri destekli HomePod'u satışa sunmadığını, Google'ın Apple'dan önce davranarak Türkiye pazarında iyi bir konum elde edebileceğini belirtelim.

Yorumlar
ersin
google türkiye için hiç birşey yapmaz aynı samsung gibi türkiye yi sayan tek marka apple başka hiçbir markanın kendi temsilciliği yok buradan anlamak lazım zaten
Cevapla
Emy
Hiç bir markanın temsilciliği yok diyerek cahilliğini göstermişsin. Samsung ve Apple türkiyede Appledan 10 sene öncede vardı. Ah cahil.
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.