Mobil

Google Asistan daha da akıllanıyor!

Google şimdilerde, sesli dijital asistanı Google Asistan'a yeni bir özellik daha getirmeyi planlıyor. İşte detaylar!

Google Asistan daha da akıllanıyor!

Dünyanın en önemli teknoloji markalarından biri olan Google, uygulamalarını geliştirmeye devam ediyor.

Google şimdilerde, sesli dijital asistanı Google Assistant'a yeni bir özellik daha getirmeyi planlıyor. Söylenen mesajları analiz eden Google Assistant'ın bu mesajlarda gerekli noktalama işaretlerini kendi başına doldurması planlanırken, bu özelliğin hayata geçmesi kullanıcıları bir dertten kurtarmış olacak.

Bu özelliği kullanabilmek için kullanıcının iOS ve Android'de Google'ın bu servisini kullanıyor olması gerekiyor. Noktalama işaretlerinin otomatik yerleşme işleminin dayanağı da aslında yapay zeka teknolojisi. Yapay zekânın ve özdevinimli öğrenme teknolojisinin insanların mesajlaşma alışkanlıklarına nasıl uyum sağlayacağını görmek içinse biraz beklemek gerekiyor.

Google Asistan daha da akıllanıyor!

Buna ek olarak sizler için hazırladığımız Google Asistan videomuzu henüz izlemediniz mi? Sesli asistanlar son yılların en popüler teknoloji konularından biri. Apple'ın Siri, Goolge'ın Asistan, Samsung'un Bixby, Amazon'un Alexa gibi sesli asistanları sektörde rekabet ediyor.

Ancak bu asistanlar içinde Siri dışında Türkçe dil desteği sunan sürümü bulunmuyordu. En azından yakın zamana kadar durum böyleydi. Google yaptığı yeni bir güncelleme ile Asistan'ı Türkçe olarak kullanıma sundu. Türkçe Google Asistan'ı kullandık. 

Çeşitli sorular sorduğumuz Google Asistan, bunların büyük bir bölümüne yanıt verdi. Veremedikleri içinse arama sonuçlarını gösterdi. Hem telefonumuzda hem de internet üzerinde arama yapabilen hizmet, istediğinizde fıkra da anlatabiliyor. 

Videomuza yukarıdaki tarayıcıdan ulaşabilirsiniz. 

Yorumlar
Gökhan
Kilitli ekranda elini dokunmadan erişim olmadığı sürece iPhoneda hiçbir şeye yaramaz.
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.