Mobil

Google Assistant, eski Android telefonlara geliyor!

Google'ın sesli asistanı Google Assistant'ın, eski Android telefon ve tabletlere de geleceği açıklandı.

Google Assistant, eski Android telefonlara geliyor!

Google, son dönemde sesli asistan yarışında Google Assistant ile büyük bir başarı elde etmişti. Yapay zeka ile geliştirilmiş olan Google Assistant, şimdilik üst ve orta seviye Android telefonlarda yer alıyordu. Ancak bugün yapılan açıklama Google Assistant'ın eski Android telefon ve tabletlere de geleceği yönünde.

Google Assistant başlangıç aşamasında Android 7.0 Nougat ve Android 6.0 Marshmallow sürümüne sahip tablet modellerine gelecek. Önümüzdeki haftalardan itibaren ise Android 5.0 Lollipop yüklü telefon ve tabletlere Google Assistant özelliği eklenecek.

Google Assistant güncellemesi ilk olarak ABD, İngiltere, Avustralya, Kanada, Hindistan ve Singapur'da İngilizce dil ayarlarına sahip telefonlara gelecek. Henüz Türkçe konuşamayan Google Assistant'ın, ülkemizde Apple'ın Siri'si karşısına işi çok zor görünüyor.

Son olarak; Google'ın 2018 yılında Google Assistant'a Türkçe dil ekleyeceği söylentilerinin olduğunu belirtelim. Ancak hala Pixel cihazlarını bile ülkemizde "resmi" olarak satışa sunmayan Google'ın, Google Assistant'a Türkçe dil eklemesinin 2019'u bulacağını düşünüyoruz.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.