Mobil

Google aylardır bu iPhone uygulaması için çalışıyor

Google aylardır bir iPhone klavye uygulaması üzerinde çalışıyor.


TheVerge tarafından hazırlanan bir rapora göre, Google aylardır, iPhone ve iPad için kelime tahmini ve çok önemli bir Google arama düğmesi özelliği olacak olan yeni bir klavye üzerinde çalışıyor.

Yeni klavye mevcut saf Android klavyesine göre daha görsel anlamda farklı olacak ve aynı zamanda klavyeyi daha farklı hale getirecek pek çok ilginç yeni özellikler paketi bulunacak. Örneğin GIF arama araçları ve yerleşik resim özellikleri olacağı iddia edildi. Aynı zamanda Google arama için yerleştirilen özel bir Google logosu düğmesi, Google en karlı ürüne hızlı ve kolay şekilde erişim yapmasını sağlayacak.

İlginizi çekebilir>>>

 1458728406_google-h12.jpg

Apple iOS 8 sürümünden itibaren iOS’un üçüncü taraf klavyeleri kullanmasına izin veriyor ve o zamandan beri Swype ve SwiftKey gibi en popüler uygulamalar iPhone’larda kullanılabiliyor

Peki Google neden kendi uygulamasıyla katılmaya karar verdi? Bunun ana nedeni, oldukça anlaşılır. Google iOS arama Google arama sayısını arttırmak istiyor.


 

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.