Mobil

Google Babel cephesinden detaylar gelmeye devam ediyor

Google'ın yeni mesajlaşma platformu sunacağı içerikle daha keyifli bir kullanıcı deneyimi sunmayı amaçlıyor.

Google Babel cephesinden detaylar gelmeye devam ediyor

Google’ın WhatsApp’ı satın alacağı söylentileri ile birlikte hakkında daha fazla detay ortaya çıkan Google’ın yeni mesajlaşma platformu Babel, mayıs ayı içerisinde Android, iOS ve Chrome OS kullanıcılarının beğenisine sunulacak. Google söz konusu uygulama ile tüm mesajlaşma uygulamalarını tek bir çatı altında toplamı hedefliyor. Son gelen değerlendirmelere bakıldığında Babel hakkında çalışmaların devam ettiği yönünde.

Kısa süre önce mesajlaşma platformuna ait görseller ortaya çıkarken, şimdilerde ise uygulamanın çalışma sistemi üzerinde detaylar gelmeye başladı. Mobil telefonlarla PC’ler arasında senkronize olabilecek uygulama, üst seviye sohbet deneyimini kullanıcılara yaşatmayı hedefliyor.
1365662970_babel.jpg

Grup mesajlaşma sayesinde birden fazla kişiyle aynı anda sohbet edilebilmenin yanı sıra bireysel konuşmalarda görüntülü sohbette yapılabilecek. Google Babel, oturum her açılan her platformda aynı anda senkronize olabilecek. Bir ileti mobil telefonunuzun yanı sıra tablet, ya da bilgisayarınıza da ulaşacak.

Sadelik ve basit bir kullanım deneyimi sunmak isteyen uygulamada fotoğraf paylaşımına da olanak sağlanıyor. 800’den fazla simge ile görsellik ön planda tutulurken, bu sayede daha hızlı mesajlaşma yapılabiliyor.

Andorid’in yanı sıra birinci sınıf bir iOS deneyimi yaşatmak isteyen Google’un yeni mesajlaşma platformu şimdiden merak uyandırmaya başladı.

Yorumlar
Misafir
google altyapı olarak ne kadar saglam ürünler piyasaya surse de ozellikle turkiyede yaygınlaşması hep problem. kaldi ki bu kadar da hayatımız da olmasın artık. bir yerde de parmağı olmasın.
Cevapla
Misafir
buresimlerde neden TÜRK BAYRAGI yoktur...lutfen en kisa zamanda ekkenmesi icin irtibata gecin burada reklamni yapmasini biliyorsunuz madem
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.