Mobil

Google CEO'su Android'deki burger emojisini düzeltecek!

Google CEO'su Sundar Pichai, Android'in çok konuşulan burger emojisi için Twitter'dan açıklama yaptı.


Sosyal medya, geçtiğimiz hafta sonu Android'in yeni burger emojisi ile çalkalandı. Apple'ın iOS ve macOS işletim sistemlerinde kullanmış olduğu burger emojisinde peynir, burgerin ortasında yer alırken, Android'de en alt bölümde yer alıyordu.

Ünlü burger şirketlerinin, burger çeşitlerinde peyniri ortada kullanması ve tasarımsal açıdan peynirin ortada daha hoş görünmesi Android kullanıcılarını biraz hüsrana uğratmıştı. Google CEO'su Sundar Pichai, resmi Twitter hesabı üzerinden bu konuyla ilgili espirili bir yaklaşım ile açıklama yaptı.

1509358821_ekran-resmi-2017-10-30-13.25.02.png

Sundar Pichai, Pazartesi günü tüm işlerini iptal edip hamburger emojisi üzerinde çalışacaklarını açıkladı. Sundar Pichai'nin bu espirili yaklaşımı, konuyu ciddiye aldıkları ve güncelleme ile burger emojisinin yeniden tasarlancağı anlamına geliyor olabilir.

Google'ın Android emojilerinde neden böyle bir tasarımsal hata yaptığı henüz bilinmiyor. Ancak Aralık veya Ocak ayında yayınlanacak olan Android 8.1 Oreo güncellemesi  ile bu tasarım düzeltilecektir. 

1509358563_android-burger.jpg

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.