Mobil

Google Çeviri uygulaması görüntülü ve anlık çeviri özelliğine kavuştu [indir]

Google Çeviri için merakla beklenen güncelleme yayınlandı.

Google Çeviri uygulaması görüntülü ve anlık çeviri özelliğine kavuştu [indir]

Google’a ait en çok beğenilen uygulamaların başında gelen “Google Çeviri” beklenen kapsamlı güncellemeye kavuştu. 500 milyon aktif kullanıcısı bulunan çeviri uygulamasına kısa süre önce dillendirilen anlık ve kamera kullanarak tabela yazılarını çevirme işlevleri eklendi.

Google Çeviri’ye dahil edilen Word Lens özelliğinde kullanıcılar kamera yardımıyla herhangi bir tabela ya da duvar yazısını (benzeri içerikleri) internet/veri bağlantınız olmasa bile anında çevirebilecek.  Şu anda çeviri yapılabilen diller: İngilizce ↔ Fransızca, Almanca, İngilizce ↔ İtalyanca, İngilizce ↔ Portekizce, İngilizce ↔ Rusça, İngilizce ↔ İspanyolca.

Googel Çeviri’ye ayrıca Konuşma Modu özelliği eklendi. Bu özelikle sayesinde uygulama, konuşulan dili istenilen bir başka dile sesli anlık olarak çevirebiliyor. Eğer çok ülke gezen biriyseniz bu özellik işinizi fazlasıyla kolaylaştıracaktır.  

Google Çeviri uygulamasını Android kullanıcıları buradan, iOS kullanıcıları ise buradan indirebilir. 

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.