Google'ın yeni özelliğinin Translate uygulaması ile beraber kullanılması bekleniyor [Fotoğraf: Google]
‘Google Çeviri’ye getirilen yeni güncellemelerle, uygulamada diğer dillere çeviri süresi kısalırken, kameranın görüntülediği içerikler de anlık olarak çevrilebilecek.
Görüntü çevirme özelliğinin zaten bulunduğu uygulamaya eklenen ‘Word Lens’ teknolojisiyle, çeviri için artık fotoğraf çekilmesi gerekmiyor. Yeni özellik, kamera moduna geçilmesiyle görüntüde olan her şeyi, veri veya internet bağlantısı olmadan çevirebiliyor.
Yeni özellik, şimdilik İngilizce'yle Rusça, İspanyolca, Fransızca, İtalyanca, Almanca ve Portekizce dilleri arasında çeviri yapabiliyor. Google, diğer diller üzerinde de çalışma yapıldığını belirtti.
Diğer yandan, uygulamaya eklenen "konuşma modu" kullanıcıların ekrandaki mikrofon simgesine dokunup konuşmasıyla otomatik olarak hangi dilin konuşulduğunu algılayacak ve anlık olarak "Google Çeviri"nin hizmet verdiği 90 dilden tercih edilen dile çevirecek.
Yeni güncellemelerle, uygulamanın gerçek zamanlı çeviri özelliği daha da hızlandı.
‘Google Çeviri’ ürünleri müdürü Barak Turovsky, güncellenmiş uygulamanın Android ve iOS cihazlara bir kaç gün içinde indirilebileceğini açıkladı.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.