Mobil

Google Chrome birçok cihazda kullanılamayacak

Google Chrome çalıştırabilen en düşük işletim sistemi sınırı yükseltildi. Bu da milyonlarca mobil cihazın bu tarayıcıyı kullanamayacağı anlamına geliyor.

Google Chrome birçok cihazda kullanılamayacak

Hem bilgisayar hem de tablet gibi mobil cihazlarda kullanılabilen Google Chrome'un çalışması için gerekli olan minimum mobil işletim sistemi sınırı yükseltildi. Buna göre daha önce en düşük Android 4.1 üzerinde çalışabilen tarayıcı artık Android 4.4 olacak. Bu da Google tarafından açıklanan son rakamlara göre yaklaşık olarak 32 milyon cihazın Google Chrome kullanamayacağı anlamına geliyor.

Google Chrome birçok cihazda kullanılamayacak

Yani halen Android Jelly Bean sürümünü kullanan dünya çapında yaklaşık 32 milyon tablet ve telefon Google Chrome desteğinden yararlanamayacak. Bu da eski telefon ve tablet sahiplerinin cihazla birlikte yüklü gelen standart tarayıcılara yönelmelerine neden olacak gibi görünüyor. Eğer sizin de böyle eski bir tablet ya da telefonunuz varsa farklı çözümlere yönelmenizi öneriyoruz.

Halen dünyanın en çok kullanılan tarayıcılarından olan Google Chrome yavaş çalışmasına, fazla RAM tüketmesine rağmen şirketin hizmetleriyle olan uyumu ve benzer sebeplerden dolayı milyonlarca kişi tarafından tercih ediliyor.

Yorumlar
Davud
Chrome nin, yavaş çalışmasına rağmen mi? Hangi tarayıcı Chrome den hızlıymış merak ettim doğrusu.
Cevapla
Yavuz
Hangi mi. Opera Vivaldi ve hatta edge
Efe
Teknoloji eşittir para
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.