Mobil

Google' dan Android geliştiricilerine uyarı

Google, çıkacak olan Android Ice Cream Sandwich için geliştiricileri uyardı.


Çıkması az bir süre kalan Android' in yeni versiyonu Ice Cream Sandwich için geliştiricilere Google tarafından bir uyarı geldi.

Yeni sürüm ile akıllı telefonlar için ayrı tablet için ayrı bir sürüm yerine tek sürüm altında iki segmenti toplamayı amaçlayan Google, resmi geliştirici Blog' un da Honeycomb uygulamalarının nasıl Ice Cream Sandwich ile uyumlu hale getireleceğini anlattığı bir rehber yayınladı. Birde duyuru yapan Google, Honeycomb için geliştirilen uygulamaların büyük ekran için optimize edildiğini ama Ice Cream Sandwich ile durumun değiştiğini belirtti.

Buna göre, Honeycomb için geliştirilen uygulamalar Ice Cream Sandwich' e uyarlanması gerekiyor. Geliştirici uygulamalarını ya tablet uyumlu yapacak yada her iki segmente uyumlu hale getirecek.

Böylece geliştriciler her cihaz için ayrı apk dosyası üretmek zorunda kalmayacak. Tek bir apk ile tüm cihazlara destek verecek. Tıpkı iPhone, iPad ve iPad 2' de olduğu gibi.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.