Mobil

Google Duo kullanıcılarına müjde! Katılımcı sayısı artacak!

Google, görüntülü görüşme uygulaması Google Duo için kullanıcılarına müjdeyi verdi. Buna göre görüşmeye eklenebilecek kişi sayısı artacak!

Google Duo kullanıcılarına müjde! Katılımcı sayısı artacak!

Koronavirüs pandemisi sonrası evlerimize kapanmak zorunda olduğumuz şu dönemde, sevdiklerimiz ile görüşme imkanımız da fazlasıyla azaldı. Bu durumdan dolayı özellikle görüntülü konuşma imkanı sunan uygulamaların kullanımlarında ciddi derecede artış yaşandı. Özellikle son dönemde iyice popüler olan Zoom uygulaması, pastadan en çok pay almayı başaran uygulamaların başında geliyordu. Ancak sonrasında yaşanan iddialar sonrası uygulamanın kullanıcı sayısında gözle görülür düzeyde düşüşler de yaşandı.

Google Duo kullanıcılarına müjde! Katılımcı sayısı artacak! - Resim : 1

Google Duo kullanıcılarına müjde! Katılımcı sayısı artacak!

Daha sonrasında ise Google Duo rağbet görmeye başladı. Ancak sorun şu ki bazı dersler de artık bu uygulamalar üzerinden yapılıyor ve Google Duo hali hazırda yalnızca 12 kişiye kadar görüşme imkanı veriyor. Bu durum da uygulamanın daha fazla kişiye ulaşmasının önündeki en büyük engellerden birisi olarak öne çıkıyor. Bizim gibi bu durumun farkında olan Google ise, bahsi geçen uygulamayı güncelleyerek sohbete katılabilecek kişi sayısını arttırmayı hedefliyor.

Buna göre Google’ın vereceği güncelleme ile beraber artık Google Duo kullanıcıları 12 yerine 32 kişiye kadar görüntülü görüşme imkanı bulabilecek. Bu da uygulamanın daha fazla kişiyle konuşmak isteyenler veya öğrencileri ile beraber ders yapmak isteyen öğretmenler için çok daha kullanılabilir bir yapıya bürünmesi anlamına geliyor. Bakalım sözü edilen güncelleme Duo için ne zaman verilecek ve gerçekten de 32 kişiye varan görüşmeler yapılabilecek mi? Bekleyip göreceğiz.

Yorumlar
Ziyaretçi
X 10 64 GB modeli 2700 lira civarı olur ülkemizde
Cevapla
Adminisrator
Adobe connect uyg. Sı 100 lere varan öğrenci alırken eğer bir eğitimci isem öz. 32 ile sınırlı bir öğrenci kitlesine hitap etmek zorundaysam neden bu uygulamayı kullanayım ki!
Cevapla
Mahmut
Adobe connect Apple da çalışmıyor
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.