Mobil

Google Fotoğraflar'a Chromecast Desteği ve Etiketleme Sistemi Geldi!

Google Fotoğraflar'a Chromecast Desteği ve Etiketleme Sistemi Geldi! Detaylar haberimizde...

Google Fotoğraflar'a Chromecast Desteği ve Etiketleme Sistemi Geldi!

Google, bulut depolama sistemi Google Drive ile senkorize bir şekilde çalışan fotoğraf uygulaması "Google Fotoğraflar" artık Chromecast ile beraber çalışabilecek. Çarşamba günü yaptığı "Nexus" ağırlıklı etkinlikte bu desteği sunacağını belirten Google, iki gün içinde sözünde durarak bu desteği kullanıcılara sundu.

Tabii ki Google'ın getirdiği bu yeni güncelleme ile beraber gelen tek yenilik Chormecast desteği olmadı. Yeni güncelleme ile beraber fotoğraflara kişileri etiketleme özelliği de Google Fotoğraflar uygulaması içine eklenmiş durumda. Bu etiketleme sistemi Facebook'da olduğu gibi insanların "o" fotoğrafın içinde olduğunu belirtmekten çok fotoğrafı kolayca bulmaya yarıyor. Yani siz eğer oğlunuzun halı sahada bir fotoğrafını çektiyseniz ve oğlunuzu bu fotoğrafa etiketlediyseniz "Oğlum Halı Saha" gibi bir arama yaparak o fotoğrafa ulaşabileceksiniz. Dikkat edilmesi gereken nokta ise sizin sadece kişiyi etiketlemeniz. Fotoğraftaki ortamı Google kendi sistemi üzerinden otomatik olarak bulmakta.

Şuan sadece Android platformuna gelen güncelleme yakın bir süre içinde iOS platformunda da çalışacak.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.