Mobil

Google Görevler uygulamasını duyurdu

Google, yapılacak işlerin not alınmasını sağlayan Google Görevler (Google Tasks) uygulamasını kullanıma sundu.


Teknoloji devi Google uygulamalarına bir yenisini daha kattı. Firmanın Görevler (İngilizcesi Google Tasks) adını verdiği uygulaması kullanıcıların beğenisine sunuldu. Ücretsiz bir uygulama olan Google Görevler adından da anlaşılacağı gibi yapılacak işlerin not alınmasını sağlayarak verimliliği artırmayı hedefliyor.

Birçok benzeri bulunun uygulamanın en önemli farkı ise Google hizmetleri ile entegre bir şekilde çalışabiliyor olması. Google Takvim ve Gmail ile senkronize bir şekilde çalışabilen uygulama yapılacak işleri bir listeleyebiliyor.

Google Görevler (Google Tasks) uygulaması neler sunuyor ?

Öncelikle uygulama sade bir tasarıma sahip. Bunu belirtelim. Bu sadeliğe rağmen gelişmiş bir işlevsellik sunan Google Görevler, Gmail'deki bir e-postadan görev oluşturma özelliği sunuyor. Ayrıca uygulama ile alt görevler de oluşturabiliyor ya da bu alt görevlere detaylar ekleyebiliyorsunuz. Yine benzerlerinde olduğu gibi bu görevlere bir son tarih de atamanız mümkün.

Uzun lafın kısası Gmail ya da Google Takvim entegrasyonu ile istediğiniz gibi bir görev planı oluşturmanızı sağlayan Google Görevler, benzerlerinin yaptığı işi ücretsiz olarak yapabilen başarılı bir uygulama.

iOS için Google Görevler uygulamasını indirmek için buraya tıklayın.

Android için Google Görevler uygulamasını indirmek için buraya tıklayın.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.