Mobil

Google Hangouts yeni bir güncelleme aldı

Google Hangouts video kaydedip gönderebilmenizi sağlayan yeni bir güncelleme aldı.

Google Hangouts yeni bir güncelleme aldı

Yeni güncelleme ile sürüm 11'e yükselen Hangouts 'un yeni güncellemesi nihayet Android uygulamasına video kaydedip gönderebilme özelliğini getirdi.

2014 yılından bu yana zaten iOS üzerinde mevcut olan özellik nihayet Android için gelmiş durumda.Ugulama içinde video simgesine dokunarak bir dakika kadar video kaydedip videoyu cihaza kaydedebilirsiniz.Daha sonra videoyu diğer kullanıcılara gönderebilir gönderirken gönderim ilerlemesini görebilirsiniz.

1468434952_hangouts-v11.png

Daha önce iOS'ta bu özellik vardı fakat 10 saniye ile sınırlıydı.Bir kaç ay önce de iOS'taki 10 saniyelik sınır bir dakikaya çıkarılmıştı.Şimdi de 2 dakikalık videolar gönderebilmek mümkün.Fakat bu sınırın Anroid için artırılması biraz zaman alacak gibi görünüyor.

Bunun dışında güncelleme SMS ve Hangouts görüşmelerini birleştirme yeteneğini de bünyesinde barındırıyor.Google ise bu özelliğin düşük kullanım oranını artırmak için getirildiğini açıkladı.

Güncellemenin bu hafta içerisinde Google Play Store'a gelmesi bekleniyor.

Hangouts'u ne kadar kullanırsınız bilinmez ama arayüzü iyi bir mesajlaşma uygulaması.iOS ile aynı seviyeye çekilmiş olması da kullancı deneyimi açısından iyi bir gelişme.

Play Store-Hangouts

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.