Mobil

Google IO’da Android 5.0 tanıtılmayacak mı?

Ertelenme söylentileri erken geldi!

Google IO’da  Android 5.0 tanıtılmayacak mı?

Bildiğiniz gibi Google I/O konferansı Mayıs ayında yapılacak. Google’ın yeni teknolojileriyle geçtiğimiz yıl olduğu gibi yankı uyandıran gösterilerine şahit olacağız. Google’ın her geçen yıl gelişen konferansından bu yıl beklenti büyük.

Aslında konferansın ana konusunun yeni Android sürümü, yeni Nexus telefon ve tablet ve Google Glass olması bekleniyor. Yeni çıkması dört gözle beklenen teknolojilerde her zaman bir ertelenme söylentisi çıkar. Merakla beklenen Android 5.0 hakkında da ertelenme söylentileri çıkmaya başladı.

1366816525_googleiostand-580-75.jpg

Gadgetronica’dan gelen söylentilere göre Google I/O konferasına yeni Androd sürümü olması beklenen Key Lime Pie yetişemeyecek. Akıllı telefonlarda en çok kullanılan işletim sistemi olarak Android’in yeni versiyonu için kullanıcılar şimdiden sabırsızken, bir ertelenme haberi hiç iyi olmayacak.

Android 2.3 versiyonu telefonlarda 39.8 oranında, Ice Cream Sandwich sürümü 29.3, geçtiğimiz yazın tanıtılan Jelly Bean ise 25 oranında telefonlarda aktif çalışıyor. Android 5.0 modeli hakkındaki ertelenme haberi doğru değilse, aynı başarıyı yeni sürümden de göreceğimize eminiz.

Ertelenme haberinin belirtildiği kaynağa göre Android 5.0’ın Ekim ayında gelmesi bekleniyor. iOS 7 ile aynı zamanda gelmesi beklenen iki işletim sisteminin sıkı rakip olmaları bekleniyor.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.