Mobil

Google iOS'ta kalmak için bir milyar dolar ödeyebilir

Apple cihazlarında varsayılan olmak için Google bir milyar dolar ödeyebilir.


Apple'ın iOS cihazlarında varsayılan arama motoru olan Google, buna devam etmek istiyorsa daha çok para ödemesi gerekecek. Yeni gelen haberlere göre Google, 2014'te iPhone, iPad ve iPod touch'ta varsayılan arama motoru olarak kalabilmek için çok para ödemesi gerekiyor.

İddiaya göre, Google'ın iOS'ta varsayılan arama motoru olarak kalabilmesi için istenen ücret 1 milyar dolar. Morgan Stanley analisti Scott Devitt'e göre iki şirket arasında gerçekleşen anlaşmaya göre satılan iOS cihazı sayısına göre fiyat artışı oluyor. Yani iPhone ve iPad satışları arttığında Google'ın ödemesi gereken miktar da otomatik artıyor.

1361119931_google-ios.png

Microsoft'un Bing arama motoru için teklif almış olan Apple'ın Google'a bu konuda taviz verip vermeyeceği bilinmiyor ancak, Nokia ceplerde varsayılan arama motoru olarak yer alan Bing, BlackBerry'de de varsayılan olmuş durumda.

Yorumlar
tolga
ödemesine gerek yokki adamları zaten bilen biliyo şahsen benim lumıam olsa googlea kendim varsayılan olarak ayarlarım noldu bing çöpp :D
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.