Mobil

Google, iPhone Maps uygulaması için 10 ipucu

Google, iPhone Maps uygulamasının nasıl kullanılacağı ile ilgili 10 ipucu sundu.

Google, iPhone Maps uygulaması için 10 ipucu

Apple'ın iOS 6 ile birlikte sunduğu harita uygulamasının hatalarla dolu olması ile Apple kullanıcılarından oldukça fazla tepki almıştı. Bu uygulama Apple'ın başına büyük dert oldu.

Apple Google'ın harita uygulaması Google Maps'ı iOS 6'dan çıkarıp kendi harita uygulamasını koyunca kullanıcılara başka bir alternatifte kalmamıştı. Bunun üzerine Google harekete geçerek iOS için Google maps uygulamasını geliştirdi. Google'ın haritası App Store'da indirme rekorları kırdı.

1356176982_how-to-get-google-maps-back-ios6-0.jpg

Google şimdide iOS kullanıcıları için Google Maps'ın nasıl kullanıldığına 10 ipucu sundu. Aşağıda o ipuçlarını inceleyebilirsiniz.

İpucu 1- Bir harita üzerine bir pin yerleştirmek için aşağıya doğru bastırın ve herhangi bir yerde tutun. Pin belirli bir adresi gösterir ve bu konumu paylaşmak için bilgi sayfasını görüntüleyen bir seçenek olur.

İpucu 2- Sokak görünümü moduna geçmek için harita üzerinde herhangi bir yere basın ve basılı tutun. Daha sonrada harita üzerindeki bilgiler sayfasına dokunun. Burada Street View yani Sokak görünümü modunu etkinleştirebilirsiniz.

İpucu 3- Telefonunuzu sallayarak Google uygulaması hakkında geri bildirim gönderebilirsiniz.

İpucu 4- Sağ veya sola kaydırarak bilgi sayfasından konumunuzla ilgili ek yol tarifi bilgisi alabilirsiniz.

İpucu 5- Sağ alt köşedeki üç noktaya dokunulduğunda trafik, toplu taşıma, uydu, ve hatta Google Earth dahil çeşitli görünümler arasında geçiş yapabilirsiniz.

İpucu 6- Harita yardımı ile bir gezi yada seyahat yapıyorsanız sol üst çubuğu kaydırarak bir sonraki rotanızı görebilirsiniz.

İpucu 7- Haritada uzaklaştırma ve yakınlaştırma yapmak için bir konuma çift dokunun ve parmağınızla yukarı aşağı sürükleyin.

İpucu 8- Sağ üst kısımda bulunan profilinizdeki resminiz üzerine dokunduğunuzda kendinize ait bir ev veya iş adresi girebilirsiniz.

İpucu 9- Ekranın sol alt kısmında Konumum düğmesine iki kere dokunarak pusula moduna geçiş yapabilirsiniz.

İpucu 10- Bilgi sayfası düğmesine çift dokunduktan sonra  kaydet butonuna dokunursanız favori yerlerinizi kaydedebilirsiniz.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.