Mobil

Google Kamera, yeni özellikler ile güncellendi

Google Kamera, Android 8.0 DP3 ile gelen yenilikler ile güncellendi. İşte Google Kamera güncellemesi ile gelen yenilikler.

Google Kamera, yeni özellikler ile güncellendi

Google, Google Kamera uygulamasını en yeni sürümünü, yani 4.4 sürümünü Play Store'da yayınladı. Google Kamera 4.4 sürümü şimdilik sadece Pixel, Nexus ve Android One kapsamında üretilen cihazla ile uyumlu. Ancak bu güncelleme ile Android 8.0 DP3 ile gelen kamera yenilikleri uygulamaya ekleniyor.

Yeni güncellemeden sonra, video ve fotoğraf modları arasında daha kolay geçiş yapabiliryorsunuz. Vizörde yukarı veya aşağı kaydırma yapmak yerine, deklanşör simgesinin yanında yer alan kayıt tuşuna basarak direkt video moduna geçiş yapabiliyorsunuz.

Google Kamera 4.4 ile fotoğraf ve video modunda yakınlaştırma oranını %50'ye çıkarmak için ekrana iki defa tıklamanız yeterli oluyor. Bu özelliğin Google Pixel XL 2'nin çift kamera ile gelme ihtimali olduğundan dolayı, 2X optik zoom yapmayı kolaylaştırmak için eklendiği düşünülüyor.

1502451266_google-kamera.gif

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.