Mobil

Google Klavye güncellendi!

Google'ın Android 4.4'te yer verdiği klavye uygulaması şimdi Google Play'deki yerini aldı.


Android ekosistemi, klavye kullanımı noktasında kullanıcılara birçok tercih sunmaktadır. Bu tercihler arasında en dikkat çekenleri ise Swype ve Swiftkey klavye uygulamları gösteriliyor. Birçok özelleştirmenin yanı sıra bulut hizmeti de sunan klavyelerin yanı sıra günlük kullanım için iyi bir deneyim sunan sayısız klavye uygulamasının Google Play'de yer aldığını hatırlatalım.

Google geçtiğimiz aylarda stok Android klavye deneyimini Google Play'e taşımıştı. Kullanıcılar açısında iyi bir alternatif oluşturan klavye uygulaması birkaç aylık süreçte önemli güncellemelere kavuşmuş ve Android 4.4 ile birlikte yine kapsamlı yenilikleri kullanıcılara sunmaya devam ediyor. 

1383896137_1.png1383896146_2.png

2.0 numaralı sürüme güncellenen Google Klavye uygulamasını buradan indirebilirsiniz. Son sürümde yer alan yeniliklere göz atacak olursak;

 Farklı boyutlarda (4 inç, 7 inç ve 10 inç) kullanılan uygun noktalama

• Emoji (his ifadeleri) giriş noktası ve düzenleri eklendi (KitKat veya sonraki sürümler)

• Tamamen durup uzun basıldığında görüntülenen basitleştirilmiş mini klavye (uzun basılan menüler yeniden düzenlendi)

• De-blued basma durumları

• Boşluğu fark eden hareketle yazma özelliği eklendi (yazarken sadece boşluk tuşunu belirtecek hareketi yapmak için parmağınızı kaldırmanız gerekmez)

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.