Mobil

Google Klavye uygulaması güncellendi

Google Klavye'ye tema desteğini ve daha birçok yeniliği içeren bir güncelleme geldi.

Google Klavye uygulaması güncellendi

Şüphesiz Android ekosisteminde oldukça popüler olan Google Klavye uygulaması birçok yeniliği bünyesine katan yeni bir güncelleme aldı.Daha önce Mart ayında 5.0 sürümüne geçen Google Klavye'ye tek elle yada tek parmakla yazı yazabilmeyi mümkün hale getiren bir özellik gelmişti.Şimdiki güncellemeyle 5.2 sürümüne güncellenen klavye oldukça iyi özellikler getiriyor.

Android N Uyumluluğu

Google uygulamaların yeni işletim sistemi Android Nougat'a uyumlu olması için var gücüyle çalışıyor.Artık Google Klavye Android Nougat ile uyumlu çalışacak.Yeni güncelleme klavyenin Andorid Nougat tarafından desteklenmesini sağlıyor.

Temalar

google klavye tema ve arkaplan görseli değiştirme özelliği

Artık Google Klavye, tasarıma ilişkin özelleştirme desteğini bizlere sunmuş durumda.Hazır temalardan herhangi birini seçerek klavyenin tasarımını kişiselleştirebilirsiniz.

Arka Plan Görselini Değiştirebilme

Tema desteğinin yanı sıra başka bir kişiselleştirme yeniliği ise klavyenin arka planına istediğiniz görseli koyabilme seçeneği.Bu sayede klavyenin arka kısmında istediğiniz görsele yer verebileceksiniz.


Google Klavye'ye gelen yenilikler hakkında neler düşünüyorsunuz?

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.