Mobil

Google Maps 1 milyar indirme sayısına ulaştı

Gmail'in ardından bir başka Google uygulaması önemli bir eşiği geride bıraktı.

Google Maps 1 milyar indirme sayısına ulaştı

Google Play'de 1 milyar indirme sayısını geride bırakan çok az uygulama var. Angry Birds serisi bu rakamı geride bırakan ilk oyun serisi olurken; yakın süreçte sonsuz koşu formatındaki Temple Run serisi de yine 1 milyar indirme sayısına ulaşan nadir uygulamalardan biri olmayı başardı.

Yine yakın zamanda Google'ın popüler mail uygulaması Gmail'in 1 milyar indirme rakamına ulaştığı görüldü. Google'ın söz konusu rakama ulaşan bir diğer uygulaması ise Google Maps oldu. 8 Şubat 2005'te tarihinde ilk defa lanse edilen ve Android işletim sistemli ilk telefon HTC G1'den bu yana platformunda yerini alan popüler harita uygulaması, Google Play'den alınan verilere bakıldığında 1 milyar indirme sayısını aştığı görülüyor.

1402729173_nexusae0screen-shot-2014-06-12-at-10.57.03-pmthumb.png

220 ülke ve bölgede kapsamlı ve doğru haritalar, sesli GPS navigasyon hizmeti, 15.000'in üzerinde kasaba ve şehir için toplu taşıma yol tarifleri ve haritalar, canlı trafik koşulları, olay raporları, ve en iyi rotayı bulmak için otomatik yeniden rota çizme, Restoranlar, müzeler ve daha pek çok yerin Sokak Görünümü ve iç mekan görüntülerinin yer aldığı Google Maps uygulamasına BURADAN erişebilirsiniz.

Bir hatırlatma yapmak gerekirse, uygulamada yer alan özelliklerin tümü bazı ülkelerde kullanılmamaktadır.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.