Mobil

Google Maps Yerel Rehberler ile 1 TB Google Drive Kazanabilirsiniz

Gelişen teknoloji, hızlı mobil bağlantı ve insanların yer bilgisi paylaşımlarındaki artış, yazılım geliştirici firmaların insanlar üzerinden veri toplayıp büyük bir hazineye sahip olmalarını sağlıyor


Gelişen teknoloji, hızlı mobil bağlantı ve insanların yer bilgisi paylaşımlarındaki artış, yazılım geliştirici firmaların insanlar üzerinden veri toplayıp büyük bir hazineye sahip olmalarını sağlıyor. Düşünüldüğü zaman iki taraf için de faydalı bir iş. Yazılım geliştiriciler belki de çok çok uzun sürelerde elde edecekleri verileri kullanıcılar üzerinden daha hızlı bir şekilde elde ediyor. Kullanıcılar ise bilgi ve kişisel paylaşımları ile karşılıklı bilgi alışverişinde bulunuyor. Şu anda Swarm ve Foursquare gibi yazılımlar bu işin öncüleri gibi görünse de, ortada GOOGLE gerçeği her zaman var. Google, dünya çapında kullanılan Google Maps uygulamasına entegre ettiği, Yerel Rehberler sistemi ile hem daha büyük ve gerçek verilere ulaşacak hem de bu konuda katkısı olan kullanıcıları memnun edecek. Google Maps Local Guides isimli çalışma hakkındaki detaylara geçelim.

1447671101_google-maps-yerel-rehberler1.gif

Google Maps Yerel Rehberler ile 1 TB Google Drive Kazanabilirsiniz

Google Maps Local Guides programına katıldıktan sonra yapmanız gerek tek şey daha önce bulunduğunuz yer ile ilgili yorum ve fotoğraf gibi paylaşımlarda bulunmak. Bu sistem ile biriktirilen puanlar sonrasınd çeşitli başarı ödülleri kullanıcılara sunuluyor. 

  • Level 1(0-4 puan) Belirli ülkelerde özel içeriklere erişim
  • Level 2 (5-49 puan) Yeni Google ürünlerine ve özelliklerine erken erişim
  • Level 3 (50-199 puan) Google Maps uygulamasında Resmi Google Yerel Rehberi olarak görüntülenme
  • Level 4 (200-499 puan) Google Drive servisinde 1 TB kapasiteli bulut depolama alanı
  • Level 5 (500+ puan) En İyi Yerel Rehber olarak 2016 yılındaki Google toplantısına katılım hakkı.  Bu katılım ile dünyanın her yerinden katılım yapan Google Rehberleri ile tanışma fırsatı ve Google Kampüsünü gezme fırsatı elde edebilirsiniz.

1447671489_google-maps-yerel-rehberler-2.jpg

Bu servisten faydalanmak için Android ve iOS işletim sistemlerindeki en son Google Maps sürümüne sahip olmanız gerekiyor. Sonrasında ise uygulama penceresi üzerindeki "Katkılarınız" kısmından puan,yorum ve fotoğraflar paylaşarak puan kazanabilirsiniz. Bu özellik tarayıcı üzerinden de erişime açık maps.google.com adresinden de katkı sağlayabilirsiniz.

Bu adres üzerinden Google Maps yerel rehberi olmanız için gereken tek şey Google hesabınız ile giriş yapmak.

Yorumlar
hasan kırmızı
8. düzey yerel rehberim 61 milyon görüntülemem var depolama alanım 15 GB tı geşti diyorsunuz. 1TG depolama alanı hakkım olduğu halde bana depolama alanı al diyorsunuz. yerel rehberlik yapmıya meraklı değilim. bu hobimden vazgeçebilirim.
Cevapla
Leo Anderson
Ben 4. seviye rehberim fakat sizin dediğiniz gibi Google Drive dan bir hediye ve benzeri hiçbir şey gelmedi.. Acaba doğru mu bu drive efsanesi ?
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.