Mobil

Google Nexus 6, LG G3'e benzeyecek!

Google'ın 2014 model akıllı telefonu Nexus 6, LG G3 ile benzer özelliklere sahip olacak.


Bir Google çalışanı Sundar Pichai ‘nin Barselona’da düzenlenen MWC 2014’te Nexus 6’dan bahsettiğini iddia etti. Google’ın kıdemli başkanı olan Sundar Pichai, akıllı telefonun hangi tarihte geleceğini söylemedi ancak, Nexus 6’nın geleceğini doğruladı. Aslında büyük soru, Google’ın altıncı nesil Nexus modeli olacak olan akıllı telefonu Nexus 6’yı kimin üreteceği?

Google’ın Motorola’yı alması ile Nexus 6’yı Motorola’nın üreteceği söylentileri olmuştu. Ancak, şimdi Motorola Lenovo’ya satıldı ve Lenovo’nun Nexus 6’yı geliştirmesi mümkün olabilir.

1394102427_nexus-6-1.jpg

Yeni gelen haberlere göre ise Nexus 4 ve Nexus 5 akıllı telefonları üreten LG, Nexus 6 modelini de üretecek. İddiaya göre LG, daha önce de olduğu gibi bu yıl çıkaracağı amiral gemisi LG G3 benzeri Nexus 6 üretecek. LG G3’ün 64 bit işlemciye ve 16 megapiksel kameraya sahip olması bekleniyor. Önceki Nexus telefonları da zaten LG Optimus S ve LG G2’ye dayanmaktadır.

Buna ek olarak, aynı zamanda Google, muhtemelen LG’niin üreteceği ilk akıllı saatini Google'ın I / O etkinliğinde açıklayacak.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.