Mobil

Google, Nexus 8 üzerinde mi çalışıyor?

Android geliştiriciler sayfasında ortaya çıkan tabletin Nexus 8 olduğu öne sürülüyor.

Google, Nexus 8 üzerinde mi çalışıyor?

Nexus 7 ile Android tablet dünyasına yeni bir soluk getiren Google, 10-inç ekran boyutuna sahip Nexus 10 modelinde ise beklenen patlamayı gerçekleştiremedi. Tüketicilerin tablet platformunda 7 ve 8-inçlik çözümlere yöneliyor olması da bahsettiğimiz durumun ortaya çıkmasında etkin rol üstleniyor.

Geride bıraktığımız hafta Google açısında oldukça hareketli geçti. Android işletim sisteminde yeni bir seviyeye geçen arama motoru devi, Android 4.4 KitKat’i duyurdu. Google ayrıca LG ile donanım ortaklığını sürdürdüğü Nexus 5 adlı akıllı telefon modelini de tüketicilerin beğenisine sundu.

1383478282_n8-640x413.jpg

Google’un Nexus 7 ile tablet ekosisteminde bıraktığı etkiyi 2013 model Nexus 7 ile bir seviye daha ileri götürmesi bekleniyor. Başarı ne derece sağlanır bilinmez ancak Google’ın özellikle iPad mini’yi hedef alan bütçe dostu 8-inçlik bir tablet modeli üzerinde çalıştığı iddia ediliyor.

Anroid 4.4 KitKat için yenilenen Android sitesinde yayınlanan bir görselin ise Nexus 8 olduğu ifade ediliyor. Eylül ayı içerisinde Nexus 8 olduğu iddia edilen bir tabletin Bluetooth sertifikası aldığı dahi haberlere konu olmuştu.

Gelen iddialara göre Google, Nexus 8’de LG ile işbirliğine gidecek. Söz konusu tabletin teknik özellikleri henüz açığa çıkmış değil, ancak tasarımın yukarıdaki görsel olduğunu varsayarsak, oldukça şık bir tabletin bizleri beklediğini söyleyebiliriz. 

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.