Mobil

Google Nexus cihazlarına Stagefright güvenlik açığına karşı yeni güncelleme yayınladı!

Google, Nexus cihazlarına Stagefright virüsüne karşın kalkan olacak yeni güncellemesinin fabrika imajlarını yayımladı.

Google Nexus cihazlarına Stagefright güvenlik açığına karşı yeni güncelleme yayınladı!

Geçtiğimiz günlerde Google, Android işletim sisteminde resim ya da video içeren basit bir MMS mesajla Android cihazı kontrolü altına alan Stagefright virüsünün varlığından bahsetmişti. Şirketin bugün  haberimizde Google'ın Android cihazları hedef alan bir güvenlik güncellemesini önümüzdeki günlerde Nexus cihazlar için kullanıma sunacağını belirtmiştik. Geçtiğimiz dakilalar itibariyle Google Nexus cihazları için bahsi geçen güvenlik yamasını yayınladı.

Google'ın resmi internet sitesinde LMY48I yapı numarasıyla yayınlanan güvenlik güncellemesi Nexus 4, 5, 6, 7, 9, 10 için kullanıma hazır durumda. Fabrika imajlarının yayınlandığı güncellemenin OTA üzerinden yayınlanmasının tüm kullanıcılar için bir kaç gün sürebileceğini belirtelim.

Samsung ve Google’ın Stagefright virüsü için güvenlik açığına karşın her ay yeni bir güncelleme yayınlama sözü Google tarafından gerçeğe dönüşmüş bulunuyor. Ancak şimdilik Samsung taragında bu güncelleme ile ilgili yeni bir haber yok. Öte yandan Samsung'un her ay yayınlama sözü verdiği güvenlik yamalarını belirli modeller için yayınlayacağını unutmadan hatırlatalım.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.