Mobil

Google Pixel 2, kavisli ekran ile mi gelecek?

Google'ın bir sonraki amiral gemisi Pixel 2 hakkında yeni bilgiler geldi.

Google Pixel 2, kavisli ekran ile mi gelecek?

Google, mevcut Pixel akıllı telefon serisinin halefleriyle ilgili çalışmalarını sürdürdükçe, geliştirmeleri hakkında daha ayrıntılı bilgiler geliyor.

Güney Kore'nin Electronic Times gazetesinin haberine göre Google, LG Display Co. Ltd'ye yeterli miktarda esnek organik ışık yayan diyot (OLED) ekran temin edebilmek için en az 1 trilyon won (yaklaşık 880 milyon dolar) yatırım yapmayı teklif etti. Şirket, bu ekranı bir sonraki akıllı telefonları için kullanabilir. Ne LG Display ne de Google, bu haber ile ilgili henüz yorum yapmadı.

1491825445_pixel-2.jpg

Google'ın yakında çıkacak akıllı telefonları hakkında çok şey bilinmiyor ancak, geçen ay Muskie ve Walleye olmak üzere iki tane kod adı ortaya çıktı. İkincisi, Android Open Source Projesi'nin kod işbirliği hizmeti Gerrit'te görüldü. Buna karşın, Muskie, bu iki cihazın daha büyük bir versiyonu olacağı yönünde söylentilere yol açtı. Cihazların diğer özellikleri bilinmiyor.

Google'ın akıllı telefonlarının bu yılın ilerleyen aylarında piyasaya sürülmesi bekleniyor. Muhtemelen Ekim'de Pixel 2'yi ve türev ürünlerini göreceğiz.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.