Mobil

Google Pixel 2 XL sorunlara doymuyor!

Google'ın amiral gemisi Pixel 2 XL'de yeni bir sorun daha ortaya çıktı.

Google Pixel 2 XL sorunlara doymuyor!

Google tarihinin en sorunlu telefonu olarak tarihe geçen Pixel 2 XL, inanılmaz kamerasına ve donanımına rağmen kullanıcıların artık maalesef ki ilgisini çekmiyor.

Tam telefondaki sorunlar güncelleme ile sona erdi derken, bugün Pixel 2 XL'de yepyeni bir sorun daha ortaya çıktı.

Android işletim sisteminin yüklü gelmemesi, hoparlörünün bozulması, ekranın sararması ve buna benzer sorun ile gündeme gelen Pixel 2 XL, şimdi de WhatsApp, Instagram, Snapchat, Google Allo, Telegram ve diğer platformlar aracılığıyla gönderilen mesajlarda sorun yaşıyor.

Google Ürün Forumunun Pixel Kullanıcı Topluluğu'nda Pixel 2 XL kullanıcıları; mesajlaşma uygulaması aracılığıyla gönderilen sesli video kliplerin alıcının telefonuna çok düşük bir sesle ulaşmasından şikayetçi.

Düşük ses seviyesi sorunu aktarılan bilgilere göre alıcının kulaklık takıp kullanmamasına veya alıcının telefon hoparlörlerini kullanmasına bakılmaksızın ortaya çıkıyor.

Bu sorundan hem Android 8.0 hem de Android 8.1 sürümünü kullananların etkilendiği söyleniyor. Kullanıcılar son yayınlanan güncellemenin ise bu sorunu çözmediği kanısında.

Google, ortaya çıkan bu sorun karşısında bir aksiyon alacağını ve en yakın zamanda sunacakları güncelleme ile sorunu çözeceklerini açıklaması sevindirici bir haber. Bakalım Google, kaybettiği itibarını bu yıl tanıtacağı Pixel 3 ile tekrar geri kazancak mı?

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.