Mobil

Google Pixel 2 XL'in ekran sorunu bitmiyor!

Pixel 2 XL'in ekranında yine sorun çıktı. Telefonun ekranı durduk yer mavileşiyor.


Google'ın başarısına Pixel 2 XL gölge düşürmeye devam ediyor. Android işletim sisteminin yüklü olarak gelmemesi, hoparlörde sorun yaşanması, OLED ekranın kısa sürede yanması ve ses kaydı yaparken sesin çok kısık kaydedilmesi gibi sorunlar ile gündeme gelen Pixel 2 XL, şimdi de ekranın mavileşmesi ile Google'ın başına dert oluyor.

OLED panallerin en büyük eksilerinden biri olan renk değişme sorunu bu sefer Pixel 2 XL'de ortaya çıktı. LG yapımı OLED panaller, genelde 2-3 yıl sonra bu sorun ile karşılaşırken, Pixel 2 XL daha 4-5 ay içerisinde bu sorunu yaşadı. 

Sosyal medyada paylaşılanlara göre; Pixel 2 XL'in ekranı durduk yer mavileşiyor. Beyaz renklerde daha belli olan bu mavileşme olayının önüne şimdilik geçilemiyor.

iPhone X ile OLED'e geçiş yapan Apple, True Tone adı verilen teknoloji sayesinde bu sorun ortaya çıksa bile kullanıcıya yansıtmamak için elinden geleni yapmıştı. Keşke Google de Apple gibi temkinli davransaymış demekten öteye şimdilik gidemiyoruz.

Bakalım Google, Pixel 2 XL modellerini piyasadan toplatacak mı?

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.