Mobil

Google Pixel 8 hakkındaki bu iddia oldukça ses getirecek

Akıllı telefon dünyasında kendi yerini bulmak isteyen Google, Pixel 8 için çalışmalarına çoktan başlarken, gelen yeni bir iddia kafaları karıştırdı.

Google Pixel 8 hakkındaki bu iddia oldukça ses getirecek

Google, bu yıl Pixel 8 serisini piyasaya sürmeye hazırlanıyor. Yeni amiral gemisi cihazların, yeni bir nesil Tensor çipleri ile geleceği bekleniyor. Ancak, yeni bir rapor, bu yeni çiplerin Samsung çiplerinin modifiye edilmiş bir sürümü olabileceğini ortaya çıkardı.

Samsung, bu yılki premium Galaxy S23 serisinde, Qualcomm Snapdragon işlemcileri tercih ettiği için, kendi özel Exynos çiplerini atlamıştı. Ancak, yeni bir söylenti, rapor edilen iptal edilen Exynos 2300 yonga setinin yeni bir form alabileceğini öne sürdü. Arama motoru devi, bir sonraki nesil Tensor işlemcilerinde, Exynos 2300'ün modifiye edilmiş bir sürümünü kullanmayı planlıyor gibi görünüyor.

Google Pixel 8 hakkındaki bu iddia oldukça ses getirecek

Başka bir deyişle, Samsung, resmi olarak açıklamasa da, Exynos 2300 üzerinde sessizce çalışıyor gibi görünüyor. Samsung'un yarı iletken bölümünün, Quadra kod adıyla bilinen yeni bir amiral gemisi sınıfı Exynos işlemci üzerinde hala çalıştığına dair raporlar var. Bu nedenle, Quadra, Tensor 3 çipi için bir temel olarak modifiye edilebilir. Son sızıntıya göre, Exynos 2300, 3.09 GHz maksimum saat hızına sahip bir Cortex X3 ana çekirdeği, 2.65 GHz hızında dört Cortex A715 çekirdeği ve 2.1 GHz hızında dört verimlilik Cortex A510 çekirdeği içerecek.

Maalesef, bu bilgi son söylentilerden ibaret. Daha önceki raporlar, gelecek nesil Tensor çiplerinin, Samsung'un 4nm sürecine dayandığına işaret etmişti, bu da her iki şirketin de çip geliştirme için yakın bir şekilde çalıştığını gösteriyor.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.