Google Pixel 9 serisi canlı görüntülerde sızdırıldı

Google Pixel 9, Pixel 9 Pro ve Pixel 9 Pro XL modelleri canlı görüntülerde sızdırıldı. Yeni Pixel serisinin özellikleri merakla bekleniyor ve şimdiden büyük ilgi uyandırıyor.

Google Pixel 9 serisi canlı görüntülerde sızdırıldı

Google, her yıl Pixel amiral gemilerini genellikle Ekim ayında piyasaya sürüyor. Pixel 9 serisinin piyasaya çıkışına daha zaman olmasına rağmen, Pixel 9 serisinin canlı görüntüleri sızdırıldı ve tasarımı hakkında ipuçları veriyor. Pixel 9, Pixel 9 Pro ve Pixel 9 Pro XL modellerinin ellerinde çekilen fotoğraflar, yuvarlatılmış köşelere ve arkada hap şeklinde kamera çubuklarına sahip olduğunu gösteriyor.

Pixel 9 serisinin AMOLED ekranlara ve 120Hz yenileme hızına sahip olacağı belirtiliyor. Pixel 9'un 12GB RAM ve 128GB depolama kapasitesi ile geleceği söylenirken, Pro modellerinin 16GB RAM ve 128GB depolama kapasitesine sahip olması bekleniyor. Ayrıca, Pixel 9 serisinin dört model içereceği ifade ediliyor.

Rusya merkezli Rozetked sitesi, Pixel 9, Pixel 9 Pro ve Pixel 9 Pro XL'nin canlı görüntülerini ve özelliklerini paylaştı. Serinin, vizör şeklindeki kamera modülüne sahip olmadığı ve bunun yerine hap şeklinde bir çubukla görüldüğü belirtiliyor. Köşeleri yuvarlatılmış ve düz bir arka panel ve ekranla geliyor.

Google Pixel 9 serisi canlı görüntülerde sızdırıldı - Resim : 1

Google Pixel 9 serisi canlı görüntülerde sızdırıldı

Pixel 9 ve Pixel 9 Pro'nun benzer boyutlarda olduğu görülüyor. Pro modelleri mat arka yüzeye ve parlak çerçeveye sahipken, Pixel 9 parlak bir arka yüze ve mat çerçeveye sahip. Sızıntıda ayrıca, önceki Pixel modelleri ve iPhone 15 modelleriyle karşılaştırma görüntüleri de bulunuyor.

Sızıntıya göre, Pixel 9, 12GB RAM ve 128GB depolama kapasitesine sahip olacak. Pixel 9 Pro ve Pixel 9 Pro XL'nin ise 16GB RAM ve 128GB depolama kapasitesine sahip olması bekleniyor. Standart modelin 6.24 inç ekrana sahip olacağı, Pro ve XL modellerinin ise sırasıyla 6.24 inç ve 6.73 inç ekranlarla geleceği ifade ediliyor. Üç modelin de 120Hz yenileme hızına sahip AMOLED ekranlarla gelmesi ve Google'ın Tensor G4 yonga seti ile çalışması bekleniyor.

Pixel 9 ve Pixel 9 Pro'nun boyut olarak aynı olacağı, ancak Pixel 9'un daha büyük çerçevelere sahip olabileceği söyleniyor. Üç modelin de 50 megapiksel arka kameralar ve ultra geniş bant teknolojisini destekleyeceği belirtiliyor. Pixel 9'un ise çift arka kamera kurulumu ile geleceği söyleniyor. Ayrıca bu yıl Pixel serisinin dört model içereceği ifade ediliyor: Pixel 9, Pixel 9 Pro, Pixel 9 Pro XL ve Pixel 9 Fold. Google'ın Pixel 9 serisini Ekim ayında duyurması bekleniyor. Cihazların Android 15 işletim sistemi ile çalışacağı söyleniyor.