Google Pixel Fold 2'nin CAD çizimleri ortaya çıktı!

Google'ın katlanabilir telefonu Pixel Fold 2, modern kamera tasarımıyla teknoloji dünyasında heyecan yaratıyor.

Google Pixel Fold 2'nin CAD çizimleri ortaya çıktı!

Google'ın yeni nesil katlanabilir telefonu Pixel Fold 2'ye dair son sızıntılar, cihazın tasarımında önemli değişiklikler olduğunu gösteriyor. Önceki Pixel telefonlarında görmeye alışık olduğumuz yatay kamera çubuğunun yerine, bu kez farklı bir kamera modülü tasarımı karşımıza çıkıyor. SmartPrix ve tanınmış duyumcu Steve Hemmerstoffer (OnLeaks takma adıyla bilinir) iş birliğiyle paylaşılan CAD çizimleri, Pixel Fold 2'nin Kömür rengi varyantını ve yenilenmiş tasarımını detaylandırıyor.

Cihazın açık hali 155.2 x 150.2 x 5.27 mm ölçülerinde iken, katlandığında ise 155.2 x 77.1 x 10.54 mm boyutlarına sahip. Bu ölçüler, Pixel Fold 2'nin önceki modele göre daha büyük ve daha ince bir yapıda olduğunu gösteriyor. 7.9 inçlik ana ekrana sahip olan bu model, köşeler dahil edildiğinde ekran boyutu 8.1 inç civarında oluyor. Dış ekranın boyutu ise 6.4 inç olarak belirtilmiş ve köşelerle birlikte bu boyut 6.6 inçe ulaşıyor.

Google Pixel Fold 2'nin CAD çizimleri ortaya çıktı!

Cihazın sol tarafı sade bir yapıda olup sağ panelinde ses düğmeleri ve güç butonu bulunuyor. Üst kenarda anten bandı ve bir hoparlör yer alırken, alt kısımda USB-C portu, bir hoparlör, mikrofon ve SIM kart yuvası mevcut. Arka tarafta ise üçlü kamera sistemini, LED flaşı ve bir mikrofonu barındıran dikdörtgen bir kamera modülü tasarımı dikkat çekiyor.

Google Pixel Fold 2'nin CAD çizimleri ortaya çıktı! - Resim : 1

Pixel Fold 2'nin diğer teknik özellikleri hakkında henüz net bilgiler bulunmamakla birlikte, cihazın Tensor G4 yonga seti veya Tensor G3'ün hız aşırtılmış bir versiyonu ile gelmesi, 16 GB LPDDR5 RAM, 256 GB UFS 4.0 depolama alanı ve Pixie AI asistanı özelliklerine sahip olması bekleniyor. Pixel Fold, geçen yıl Mayıs ayında Google I/O 2023'te duyurulmuştu ancak bu yeni cihazın I/O 2024'te tanıtılıp tanıtılmayacağına dair kesin bir bilgi yok.