Mobil

Google Play Edition'da neler yeni? Video

Google Play Edition cihazlar ile önceki saf Androidliler arasında ne fark var?


Eğer Samsung Galaxy S4 ve HTC One Google Edition sürümlerinin Nexus 4 ile aynı AOSP ile yüklü olacağını düşünüyorsanız, tekrar düşünün. Bu cihazları eline alan bazı medya mensupları Android 4.2.2 Jelly Bean yüklü Google Edition bu cihazlar ile Nexus 4 arasında nispeten birkaç farklılıklar kaydetti.

Bu iki modelde en belirgin farklılık kamera uygulamasında görülüyor. Yeni işlevler eksik olsa da Google Play Edition APK gelişmiş bir arayüzü sunuyor. Yeni tasarım kullanıcıların başparmağı ile kolayca seçim yapabileceği işlevler sunuyor.

1372315005_google-play-edition-android-camera.jpg

1372315031_google-play-edition-android-camera-2.jpg

Diğer bir farklılık ise yeni duvar kağıdı. Samsung Galaxy S4 ve HTC One Google Edition sürümlerinde canlı renklerin olduğu farklı bir duvar kağıdı mevcut. Büyük ihtimalle önümüzdeki aylarda gelecek olan yani Nexus modeli de bu duvar kağıdı ile birlikte gelecek.

1372315045_google-play-edition-android-lock-screen.jpg

Ayrıca Google Play Edition Galaxy S4, Android 4.2 kilit ekranı saat daha geleneksel görünümlü, sağa hizalanmış ve alternatif ile değiştirilebilir özelliğe sahip. Google Play Edition cihazlar için açıkça yapılan, ama yine de yeni ve ilginç olan bir özellik ise farklı bir açılış animasyonu oldu. Bir Google sözcüsü bu değişiklikler hakkındaki sorulara bu özelliklerin Google Play Edition cihazlar ile sınırlı olduğunu söyledi.

1372315111_google-play-edition-android-live-wallpaper.jpg

Aşağıda farklılıkların gösterildiği videoyu izleyebilirsiniz.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.