Mobil

Google Play Eğitim bölümü hizmete açıldı

Google, yeni hizmet ile eğitim uygulamalarına daha fazla odaklanılmasını istiyor.


Google bir süredir Amerika'da test ettiği Google Play Eğitim hizmetini resmen başlattı. Hizmet şu an için sadece Amerika ile sınırlı ve yakın zamanda farklı ülkelerde de başlatılması bekleniyor.

Google Play Eğitim bölümüne ilişkin ilk açıklamalar mayıs ayı içerisinde yapılan Google Geliştiriciler Konferansı'nda yapılmıştı. Hizmet sayesinde geliştiriciler derslerde faydalanılmak üzere uygulamalar üretecek ve bu uygulamaları öğretmenlere tavsiye edecek. Verilecek onay sonrası uygulama Google Play Eğitim bölümünde yer almaya başlayacak.

1384414133_gp-edu-apps-n7-1.jpg

Bu bölümde ayrıca eğitim uygulamalarının yanı sıra eğitim içerikli videolarda yayınlanacak. Öğretmen videoyu yada farklı bir uygulamayı aynı anda sınıftaki tüm öğrencilerin tabletlerine indirebilecek. Goolge Play Eğitim bölümünde ücretli ve ücretsiz uygulamalar da yer alacak. Ücretli uygulamalar için ödeme okul tarafından oluşturulacak hesap üzerinden sağlanacak.
Google ayrıca Google Play Eğitim uygulama mağazasında Nexus 7, Asus Transformer Pad ve HP Slate Pro tabletlerin satış işlemini de gerçekleştirecek.

Alt bölümde yer alan videodan detaylara göz atabilirsiniz. 

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.