Mobil

Google Play Gazetelik resmiyet kazandı!

Google haber kaynaklarının tümünü artık tek noktada üzerinde kullanıcılara aktaracak.


Mayıs ayında düzenlenen Google I/O etkinliğinden bu yana Android tarafındaki yerleşik uygulamalar için kapsamlı güncellemeler yayınlayan Google, çok yakında Android kullanıcılarına yepyeni bir uygulama daha sunacak. Google Play Newsstand, Tükçe karşılığıyla Google Play Gazetelik ile tüm haber kaynakları tek bir uygulama çatısı altında toplanacak. Halihazırda haber içeriklerini Currents uygulaması ile aktaran Google, Gazetelik uygulamasının yayınlanmasından sonra Currents uygulamasını yüksek olasılıkla rafa kaldıracak.

1385056404_newsstandall-together-nowblogimage.png

Gazetelik ygulamasında dergi, gazete, bloglar ve haber sitelerine ilişkin birçok içeriğe yer verilecek. Önümüzdeki günlerde Amerika, İngiltere, Kanada ve Avustralya’ya hizmet sunmaya başlayacak uygulamada 1.900’den fazla haber kaynağına yer verilecek. Uygulama, tablet ve telefonlara özel olarak optimize edilecek. Ayrıca içerikler mobil cihazlara özel geçişler de sergileyecek.

Google Play Newsstand uygulamasının ilerleyen dönemlerde ülkemiz kullanıcılarına da sunulması bekleniyor.

Güncelleme: Google Play Gazetelik uygulaması ülkemiz kullanıcılarına ulaştı. Google Play Store'dan ücretsiz indirebilirsiniz

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.