Mobil

Google Play güncellendi, PayPal ile ödeme yapmak artık mümkün

Yeni sürüm dağıtıma sunuldu, henüz ulaşmayanlar için APK dosyası indirerek elle kurulum yapabilirsiniz.

Google Play güncellendi, PayPal ile ödeme yapmak artık mümkün

Google, Google Play'in 4.8.19 numaralı sürümünü kullanıcılara dağıtmaya başladı. Yeni sürümde arayüzde yapılan kimi değişimler dikkat çekse de, asıl önemli yeniliğin Google Play'e PayPal ödeme desteğinin gelmesi gösterilebilir. Daha önce kullanıcılar Google Play'de yer alan dijital içerikleri satın almak için kredi kartı, banka kartı, mobil operatör ödeme ya da hediye kartı seçeneklerinden birini tercih ediyordu. Bundan sonraki süreçte PayPal ödeme ile dijital içerik satın olmak mümkün hale geliyor. PayPal ödeme şu an on ülkede destekleniyor. Bu ülkeler arasında Türkiye yok. İlerleyen süreçte söz konusu ülkelerin sayısının artması bekleniyor.

1400294532_google-play-4.8.19.jpg

Google ayrıca yeni sürümde bazı arayüz değişimleri de sergiliyor. Ana ekranda yana doğru açılan menüde durum çubuğunun şeffaf yapıya dönüştürülmesi, yorum ve değerlendirme bölümünün renklendirilmesi ve yeni izin penceresi  sayabileceğimiz diğer yenilikler arasında yer alıyor. Google Play'in yeni sürümü için APK dosyasını buradan ya da buradan indirerek Android cihazınıza kurabilirsiniz. 

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.