Mobil

Google Play Protect ile Android daha güvenli

Google, Android'de güvenliği arttırmaya kararlı. Google Play Protect ile Android'de virüs derdi ortadan kalkacak.

Google Play Protect ile Android daha güvenli

Android platformunda Google Play Protect ile artık kullanıcıların güvenliğini üst seviyeye çıkıyor. Google Play Store'a yakında gelecek olan güncelleme ile entegre olacak olan Google Play Protect, telefonda yüklü olan uygulamaları tarıyor.

Google Mobile Services 11 ve üstü Android cihazlarda çalışacak olan Google Play Protect; cihazınızdaki uygulamaları tarayarak, güvenlik açığı olan ve zararlı yazılımları tespit edip ortadan kaldırıyor.

Ancak Google Play Protect'in verimli çalışabilmesi için cihazınıza yüklü olan uygulamaların, direkt olarak Google Play Store'dan yüklenmiş olması gerekiyor. Yani APK. dosyaları ile yüklediğini uygulamalar maalesef ki tarafama dışı bırakılıyor.

Bu özelliklere ek olarak; Google Android Device Manager uygulaması "Find My Device" olarak yeniden adlandırılacak. Eğer cihazınızı kaybederseniz Find My Device bölümünden cihazın son konumunu görüntüleyebilirsiniz.

1500638340_google-play-protect.jpg

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.