Mobil

Google Play Store tasarımında büyük değişiklik!

Google, Android'in uygulama mağazası Play Store üzerinde büyük değişiklik yaptı. İşte Play Store'un yenilenmiş tasarımı ve nasıl yükleneceği.

Google Play Store tasarımında büyük değişiklik!

Google, uzun zamandır Android'in uygulama mağazası Play Store'da Hamburger menü adı verilen eski bir tasarımı kullanıyordu. Bu tasarımın yakında değişeceğini geçtiğimiz aylarda müjdeleyen Google, bugün sözünü tuttu ve Play Store için OTA üzerinden güncelleme yayınladı.

Play Store'a gelen yeni güncelleme ile yıllardır kullanılan hamburger menü tasarımından vazgeçilerek daha sade bir tasarıma geçildi. Yeni tasarımda her şey profil fotoğrafının altındaki menülere ekleniyor. Play Store'un sağ üstünde yer alan profil fotoğrafınıza tıkladığınızda uygulamarım ve oyunlarım bölümüne ulaşıp buradan güncellemeleri yükleyebiliyorsunuz. 

Ayrıca bu bölüme Play Protect de dahil ediliyor. Play Protect bölümünden uygulamalarınızı tarayıp virüs olup olmadığını görebildiğinizi belirtelim. Peki, Play Store'un yeni tasarımını kullanmak için ne yapmanız gerekiyor.

Google Play Store tasarımında büyük değişiklik! - Resim : 1

Google, genellikle Play Store güncellemelerini otomatik olarak sunuyor. Otomatik olarak güncellemenin yüklenmesi için Wi-Fi ağına bağlanın ve Play Store'u açın. Bir süre ana ekranda bekleyin ve Play Store'u kapatıp açın. Yeni tasarımı gördüğünüzde güncelleme yüklenmiş demektir.

Eğer otomatik olarak güncellemeyi alamıyorsanız Play Store'un son sürümü olan Google Play Store 24.8.17'yi buradan APK. olarak indirip yükleyebilirsiniz. Peki, siz yeni tasarım hakkında ne düşünüyorsunuz? Hamburger menülü tasarım mı yoksa bu yeni tasarım mı daha iyi? Gelin yorumlarda tartışalım.

Yorumlar
Ahmet
Zaten böyleydi
Cevapla
YEŞİL GERGEDAN
bana göre güzel olmadı değil
Cevapla
Coni
Gerçekten çok büyük değişiklik olmuş
Cevapla
Chromecu
bu tasarımı hiç beğenmedim
Cevapla
Sami
Çok güzel olmuş
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.