Mobil

Google Play Store Türkiye'ye tam açık hale geldi!

Android marketin yeni yüzü Google Play Store Türkiye ile tam uyumlu hale geldi!


Dünya'nın en çok kullanılan mobil işletim sistemlerinden Android'in kullanıcıları için sunmuş olduğu uygulama merkezinin yeni adıydı Google Play Store, hatırlarsanız eski adı Android Market idi. Türkiye'ye geleli henüz çok geçmeden, tam anlamıyla geçiş sağlanamamıştı.

Önceki haftalarda tam anlamıyla açılamayan Google Play Store'un geleceği ve full uyumlulukla Türkiye'ye açılacağı haberi verilmişti. Geçtiğimiz saatlerde bu uygulama gerçekleşti. Google Play Store için Türkiye'de hiçbir engel kalmadı.

1332504059_ekran-alintisi.jpg

Peki nedir bu tam açılma?

Android mobil işletim sistemini kullanan Türk kullanıcılar hiçbir Root vb işleme tabi tutmadan ücretli ve ücretsiz uygulamalara sınırsız erişim sağlayabilecek. Bunun yanı sıra çok hassas ve bir o kadar da önemli olan bir konumuz var, bu da bugünlerden itibaren Türk bir Android uygulama geliştiricisi, geliştirdiği yazılımı Google Play Store'da ücretli olarak satışa sunabilecek.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.