Mobil

Google Play Store'a giyilebilir cihazlar için Android Wear bölümü eklendi!

Bugün itibariyle 19 uygulamanın yer aldığı Android Wear bölümü kullanılabilir durumda.


Google, 25-26 Haziran’da düzenlenen I/O 2014 etkinliğinin açılışında giyilebilir cihazlar için Android Wear SDK’sını açtığını duyurmuştu. Şirket, dün Android Developers Blog’da paylaştığı bilgiyle, I/O 2014′te tanıtılan bazı yenilikleri kullanıma açacak, Google Play servisleri 5.0 güncellemesini küresel olarak yayına aldığını belirtti. Bu gelişmenin hemen ardından Google, Play Store mağazasına Android Wear bölümünü ekledi.

Bugün itibariyle 19 uygulamanın yer aldığı Android Wear bölümünde, Duolingo, The Guardian, Thomson Reuters ve Pinterest gibi üçüncü parti uygulamaları da görmek mümkün. Uygulama sayısının hızla artmasını bekleyebiliriz zira, Android Wear’in erken uyarlayıcısı olan PayPal gibi  bazı uygulamalar şu anda mağazada görünmüyor.

1404569604_img20140705162248.jpg

Google Play servisleri 5.0 sürümüyle birlikte gelen yenilikler arasında Android Wear uygulamaları için yeni bir takım API’lar da yer alıyor. Android 2.3 versiyonu ve üstü cihazları kapsayan güncelleme aynı zamanda, Dynamic Security Provider, Google Play oyun servisleri, Cast, Drive, Wallet, Analytics ve Mobil reklamlarla ilgili yenilikler içeriyor. Detaylar için Google Developers tarafından paylaşılan videoyu da aşağıda görebilirsiniz.

 Android Wear bölümüne girmek için linki tıklamanız yeterlii: Android Wear

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.