Mobil

Google Play Store'da Sponsor dönemi başlıyor!

Google'ın uygulama mağazası Google Play'e ekleyeceği özellikle sporsorlu uygulamalar ilk sırada yer alacak.


Önümüzdeki birkaç hafta içinde, Google Play Store'da arama sonuçlarında yeni bir özellikle karşılaşabilirsiniz. Google, Google Play Store'daki materyal tasarımından sonra şimdide Android uygulaması arama sonuçlarında önceliği sponsorlu uygulamalara verecek. 

Reklam amaçlı yapılacak düzenlemede uygulama arama sonuçlarında sponsorlu uygulamaların isimleri altında sarı renkli dikdörtgen bir simge belirecek. En üst sırada gösterilecek olan sponsorlu uygulamalar muhtemelen ücretli/ücretsiz olacak ve Google da bundan oldukça kar edecek.

1425036578_googleplaystoreappad.gif1425035937_img20150227131223.jpgAncak bu durum kullanıcılar içinde bir avantaj olabilir. Mağazada arama yaptığında birbirinin benzeri bir çok uygulama arasından en iyisini seçmekte zorlananlar, sponsor uygulamaların sonuçlarda ön sırada yer almasıyla indirmek istediği uygulamayı daha kolay seçebilecek. Yeni ek özelliğin ne zaman yayınlanacağına dair net bir bilgi şimdilik yok.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.