Mobil

Google, Play Store'daki Cinselliğe dur dedi!

Google'dan sürpriz karar nihayet geldi!


Tüm dünyada milyonlarca kullanıcısı olan Android işletim sisteminin resmi marketi Google Play Store'un belli başlı sorunları ilk açıldığı günden itibaren devam etmekteydi. Hele ki Android Market'ten Google Play Store adına geçiş yaptıktan sonra Google'ın önünü alamadığı bir sorun vardı.

1343825747_1341573580google-play.pngBu sorunu aslında bir çok kişi yakından tanıyor ve bu soruna maruz kalıyor. Evet başlıkta da okuduğunuz gibi Play Store'da yer alan cinsel içerikli uygulamaların sayısı günden güne artmaya devam ediyor. Google'a giden şikayetler bu zamana kadar hep değerlendirilme aşaması olarak görülse de, geçtiğimiz saatlerde Google, cinsel içerikli uygulamaların bundan sonra kesinlikle Play Store'da yer edinemeyeceğine dikkat çekti.

1343826544_24ddcandroidporn-censored.jpg
Ayrıca belirtmek gerekirse, çocuk pornosu vb istismarların söz konusu olduğu durumlarda uygulamanın geliştiricisi ve yayın sahibini yetkili isimlere şikayet edecek ve resmi işlemleri başlatacak. Yine şahıs veya şirketin Google hesabını kapatarak elinden geleni ardına koymayacağını bir kez daha kanıtlamış oldu. Google'ın aldığı tavır son derece sert oldu.

1343825795_google-play-store.jpg
Google'ın aldığı bu kararlar arasında sadece cinsel içerikli uygulamalar yok, yeni izlediği bu politika içinde daha bir çok madde yer alıyor. Google'ın Play Store için aldığı kararların tamamını görmek için buraya tıklayın!

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.