Mobil

Google Play'deki zararlı tehdidi artmaya devam ediyor!

Bu haber Google'ın kabusunu tekrar hortlattı!

Google Play'deki zararlı tehdidi artmaya devam ediyor!

Tüm dünyada milyonlarca kullanıcısı olan 2008 yılında Google tarafından satın alınan firmanın işletim sistemi olan Android'in marketi Google Play Store güvenlik yazılımı üreten dev firmalar tarafından tehlikeli olarak görülüyor.

Google'ın uzun zamandır korktuğu fakat ara ara yenip tekrar boğuşmak zorunda olduğu bu kabusu McAfee araştırmacısı Castillo tekrar ortaya çıkardı. Google'ın korkulu rüyası olan zararlılar Google Play Store'da çoğalmaya devam ediyor.

1334784511_androidmalware.jpg

McAfee araştırmacısı Carlos Castillo'nun yaptığı araştırmaya göre Google Play Store üzerinde bulunan 15 uygulamada yepyeni truva atlarının var olduğunu ve bu zararlıların en az 70.000 Android kullanıcısı tarafından indirildiğini ileri sürdü. Bu dudak uçuklatan rakam sonrası Google'ın bu duruma ne cevap vereceği ve ne gibi önlemler alacağı ise şuanlık sessizlikle yatıştırılıyor.

1334784569_mcafee-logo.jpgDaha önceki haberlerimizde hatırlayacak olursanız, Google'ın bu yönde çeşitli adımlar atarak temizledik tarzında açıklamalar yaptığını biliyoruz. Fakat görüldüğü üzre Google Play Store üzerinde tehlike kaldığı yerden devam ediyor.

*Dikkatli olun, önerilerimiz:
Kaynağına ve geliştiricisine güvenmediğiniz uygulamaları telefonunuza kurmayın, kuracağınız uygulamaların sizden istediği izinleri muhakkak derinlemesine kontrol ederek bilinçli bir kullanıcının alması gereken önlemleri almanız gerekiyor.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.