Mobil

Google, Search Lite uygulamasını yayınladı!

Google, Android kullanıcılarının karşısına Search Lite ile çıktı. İşte Search Lite'ın sunacağı özellikler.


Google, iOS ve Android platformlarında arama deneyimini geliştirmek ve daha fazla opsiyon sunmak için Google isimli uygulamasını geçtiğimiz yıllarda yayınlamıştı. Veri tüketiminin pek önemli olmadığı geliştmiş ülkelerde beğeni ile kullanılan Google uygulaması, gelişmekte olan ülkelerde maalesef ki stabil olarak kullanılamıyor.

Bu tip ülkeler için firmalar genellik Lite adını verdikleri sürümleri duyurur. Bu sürümlerde uygulamaların bazı özellikleri kırpılır ve düşük hızda internet bağlantısına sahip olanlarda daha stabil bir şekilde çalışır. Google da bu trende uyuyor ve Search Lite uygulaması ile karşımıza çıkıyor.

Search Lite ismindeki uygulama, Google'da arama yapmanın yanında, çeviri, Google haberler, hava durumu ve işletmeler ile ilgili yerel bilgileri de gösterecek. Şimdilik sadece Endonezya Play Store'unda yayınlanan Search Lite uygulamasını aşağıdaki bağlantıyı kullanarak APK. olarak indirebilirsiniz.

Google Search Lite uygulamasını indir

1502961783_google-search-lite.png

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.