Mobil

Google servisleri olmadan Android telefon kullanılır mı?

Herkesin merak ettiği soruya gerçekleri çarpıtmadan tüm çıplaklığıyla yanıt veriyoruz. Google servisleri olmadan Android telefon kullanılır mı?

Google servisleri olmadan Android telefon kullanılır mı?

Şu aralar kullanıcılar tarafından en çok merak edilen konulardan birisi de şüphesiz Google servisleri olmadan Android telefon kullanılıp, kullanılmayacağı.

Malum yeni nesil Huawei ve Honor modellerinde Google servisleri yer almıyor. Bu durum da kullanıcıları bazı ikilemlere düşürmüş durumda. En çok merak ettikleri unsur ise Google servisleri olmadan Android telefonların e derece verimli olacağı.

Google servisleri olmadan Android telefon kullanılır mı?

Bu videomuzda Google servisleri olmadan Android bir telefonda karşılaşacağınız tüm zorlukları hiçbir çarpıtmaya mahal vermeden sizlerle paylaştık. Umuyoruz ki bu videoyu izledikten sonra bu konu hakkında kafanızda hiçbir soru işareti kalmayacaktır. Dilerseniz aşağıdan bahse konu videomuzda göz atabilirsiniz.

Evet videoda da anlattığımız üzere Google servisleri olmayan bir Android telefon aldığınızda bazı zorlukları aşmanız mümkün. Lakin hali hazırda aşamayacağınız pek çok sorun olduğunu da unutmayın.

Muhtemelen Huawei bu problemleri zamanla ortadan kaldıracaktır. Lakin hali hazırda HMS’in GMS’e rakip olması söz konusu bile olamaz. Bunun için Çinli üreticinin önümüzdeki 3 – 4 yıllık süre boyunca yoğun mesai harcaması gerekiyor. Üstelik bu mesaiyi 3. parti uygulama geliştiricilerle birlikte yapması lazım.

Sonuç olarak Huawei ve Honor için zor bir süreç başlıyor diyebiliriz. Lakin sonuçta mobil pazarında işletim sistemi tarafında yeni bir oyuncu kazanacağı da kesin gibi görünüyor. Yine de bekleyip görmek en doğrusu olacaktır.

Yorumlar
Levent
Her şey iyi güzel de.. Video da çok fazla "lakin" lafını kullanılmış.. Diksiyon şart. 🤔
Cevapla
Salih demircan
Huawei de here wego uygulaması edin. İstediğin yere git. Uygulamaları takip edin. Aradığını bul. Bence Google şımardı. Huwai kapak yapıyor. Tek degilsin der gibi. Huwai appgallery de tümü mevcut. İstediğini bildirimle atarak cözüm sunuluyor. Saygılar. ( verdiğin demecte ark niyet var sanki)
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.